دانلود پاورپوینت هماهنگی در مدیریت بیمارستان جهت رشته مدیریت در قالب 49 اسلاید و با فرمت بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش
 

 

 

در این پاورپوینت در ابتدا توضیحاتی پیرامون ماهیت هماهنگی ، مدیریت ، ارتباطات ، اطلاعات  و نظارت بیان شده و در ادامه مفهوم و اهداف سيستم اطلاعات بيمارستاني (HIS) بررسی میشود.

 

 


سیستم اطلاعات بیمارستان به انگلیسیHospital Information System  به معنای پیاده‌سازی یکپارچه تولید اطلاعات لازم برای مدیریت تمامی فعالیت‌های مربوط به سلامت، از قبیل برنامه‌ریزی، نظارت، هماهنگی و تصمیم‌گیری است. همچنین پشتیبانی از فعالیت‌های بیمارستان در سطوح کاربردی، تاکتیکی و استراتژیک  را برای بیمارستان فراهم می‌کند. وظیفه اصلیHIS، جمع‌آوری و ذخیره اطلاعات به صورت یکپارچه با استفاده از کامپیوتر و وسایل ارتباطی است. هدف از HIS، استقرار یک سیستم پردازش، بازیابی و ارتباط دادن مراقبت بیمار و اطلاعات اداری برای تمامی فعالیت‌های مربوط به بیمارستان است. در یک سیستم اطلاعات بیمارستانی، داده‌ها به صورت منسجم در پایگاه داده‌ها ذخیره می‌شوند و در دسترس کاربران مجاز، در محل و در زمانی که داده‌ها مورد نیاز است و در فرمتی که با نیازهای خاص کاربر منطبق باشد، قرار داده می‌شوند. 

 

 


فهرست مطالب
دو موضوع در تشكيل سازمان اهميت بسيار دارد
هماهنگي و وظايف ستاد
هماهنگي و حيطه نظارت 
هماهنگي وتشكيل كميته 
هماهنگ كردن طرق اجراي عمليات
اصول هماهنگي
ارتباطات
ارتباط 
موانع ارتباطات 
انواع ارتباطات 
ارتباطات عمودي
ارتباطات مستقيم
ارتباطات دوراني
اطلاعات
تعريف و مفهوم سيستم اطلاعات بيمارستاني (HIS)
اهداف سيستم اطلاعات بيمارستاني (HIS) 
بطوركلي اهداف عمده سيستم اطلاعات بيمارستاني (HIS) را در موارد زير مي‌توان خلاصه نمود.
مزايايي سيستم اطلاعات بيمارستاني (HIS)
مزاياي كاربرد فن‌آوري اطلاعات در حوزه‌هاي سيستم بهداشتي و درماني
بنابراين با توجه به موارد فوق‌الذكر، موارد زير را بطور خلاصه مي‌توان بعنوان مزايايي سيستم اطلاعات بيمارستاني (HIS) ذكر نمود. 
منابع